Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
14.03.2022 Naše projekty
mini Dino
Každý správný kluk by měl alespoň jednou za život postavit model letadla. Může se to zdát obtížné. Vzhledem k tomu, že na našem trhu existuje spousta ... číst celé
21.03.2021 Naše projekty
Čas na čaj
Počasí stále není nejlepší. Zima a sychravo. Je tedy ideální "čas na čaj". Dnes si vyrobíme hezkou dekoraci díky, které budou sáčky neustále po ruce.... číst celé
14.03.2021 Naše projekty
Ptačí budka
Nastalo jaro. Je sice ještě zima, ale už dnes si můžete pro radost postavit jednoduchou ptačí budku. číst celé
Zobrazit všechny články

Partnerské stránky


Zde naleznete další stavebnice modelů letadel z naší produkce.

14.03.2022
Naše projekty

mini Dino

Jako náš první projekt jsme vybrali stavebnici mini Dino. Je to jednoduchý, stavebně nenáročný model, který s trochou pečlivosti zvládne postavit i začínající modelář. Zároveň je dostatečně veliký, takže při létání odpustí nějakou tu chybu při stabě modelu i při létání. 

Ke stavbě modelu budeme potřebovat lepidlo UHU Hart, základní modelářské načíní (brousítko, nůž, pravítko, špendlíky a jiné drobnosti) + nějaký lak a trochu barev.

Stavebnice obsahuje všechny díly potřebné ke stavbě modelu, návod, podrobný technický výkres a sadu samolepek.

Všechny díly pro zjednodušení stavby vyřezané a díly křídla jsou vybroušené z kvalitní balsy. Tím se minimalizuje riziko poškození dílu nesprávným vyřezání. Křídlo modelu je vybroušeno do určitáho průřezu. Tomu se odborně říká profil křídla. Profil křídla zajišťuje modelu vztlak. Vlastně díky tomuto profilu křídla model létá. Profilů křídel je mnoho. Každý profil křídla propůjčuje modelu určité specifické vlastnosti letového projevu. Jako je například rychlost nebo klouzavost. Profil křídla rychlostního modelu nelze jednoduše použít pro termický kluzák a obráceně to také nepůjde. Profil křídla modelu mini Dino byl pečlivě vybrán. Broušení křídla do předem daného tvaru není ve schpnostech běžného začátečníka. Proto je křídlo ve stavebnici přesně vybroušeno. 

Stavbu zahájíme slepením křídla.

  

Připravíme si jednu vybroušenou půlku křídla a jedeno ucho křídla. Uchu je hovorový výraz pro vnější část křídla. Ucho křídla funguje jako stabilizátor letu modelu. Všiměte si že každá polovina křídla modelu je na obou koncích uříznutá v různých úhlech. Tam kde je méně zkosený řez je střed křídla, tam kde je více zkosený je konec křídla. Dále si všiměte že pracujete s levou a pravou polovinou křídla. Mezi modeláři se tomu říká, že to jsou zrcadlově otočené poloviny křídla. Díly lehce přebrousíme brusnou houbičkou a slepíme je k sobě. Stejně tak slepíme i druhou "zrcadlově" polovinu křídla.

Dbáme na to, aby byl sklon obou uší stejný. Když se to nepovede, nic se neděje, jen vám model bude zatáčet k jedné straně. Ale to se dá srovnat při zalétávání jiným způsobem. Po zaschnutí můžeme slepit obě poloviny křídla k sobě.

Po zaschnutí spoj lehce zabrousíme brusnou houbičkou a na odtokovou hranu křídla nalepíme překližkovou výztuhu. Použijte kolíčky na prádlo.

Křídlo má obeně náběžnou hranu křídla a odtokovou hranu křídla. Přední, náběžné, hraně křídla se tak říká protože na ní nabíhá proud vzduchu, zadní, odtokovou hranou křídla potom proud vzduchu odtéká.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz